Yaz Diyeti

            Şimdi arkadaşlar öncelikle Yaz Diyeti nasıl yapılır bu konuyu ele alalım ve diyetlerin neden ve nasıl mevsimden mevsime değişkenlik gösterdiği konusunda tartışalım.

Yaz Diyeti Nasıl Doğru Şeklide Yapılır?

            Şimdi arkadaşlar, Yaz diyeti öncelikle mevsimler ve diyetler arasında yapılması en kolay ve uyulması en kolay diyetler arasında yer alıyor. Neden derseniz çünkü gerek havaların sıcaklığı, gerek vücuttaki terleme oranının artması, gerekse de hava şartları bu diyeti yapmamızda bize kolaylık sağlıyor. Peki, bu yaz diyeti nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmeli bu konular üzerinde duralım.
             
            Yaz diyetinin, diğer mevsimlerde yapılan diyetlere göre daha kolay olduğunu söylemiştik. Şimdi bu konuya açıklık getirmekte fayda var. Nasıl oluyor da insanlar yazları daha çok acıkmalarına rağmen daha kolay diyet yapabilir sorusu aklınıza gelebilir Hadi gelin şimdi bunun cevabına bakalım.

Yaz Diyeti
               
            Bu diyeti yaparken öncelikle sporu ve egzersizleri hangi sıklıkta yapmalıyız bunlara dikkat edeceğiz. Eğer sporu çok aşırı yaparsak vücudumuz direnç kaybedebilir ki bu kez de daha çok yemek yemek ve besin almak zorunda kalabiliriz. Şimdi, yazın vücut sıcaklığımız hava şartlarına bağlı olarak yükselir ve sürekli vücudumuz su kaybettiği için kolay şekilde kilo verebiliriz. O yüzden dengeli bir spor ve egzersiz ile bu diyetimizi desteklersek kilo vermemiz kolaylaşır.

            Peki, bu mevsimde hangi besinleri tüketmeliyiz. Arkadaşlar bu konu aslında bu bir kaç cümle çok önemli. Neden derseniz çünkü yaz meyveleri diğer meyveler ve besinlere göre daha suludur. Öncelikle bol bol salatalık, sık sık da salata  tüketirsek vücudumuza karbonhidrattan çok su almış oluruz ve bu da işimize yarar. Diğer taraftan protein besin ihtiyacımızı karşılamak için ise bol bol ızgara tavuk ya da haşlanmış tavuk tüketebilirsiniz. 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.