Bacak Ve Baldır İnceltme İçin Egzersiz Hareketleri

Günümüzde birçok kadının problemi olan kalın bacak sorunu sıkıntı yaratmaktadır. Alışverişe gidip çok beğenilen dar pantolonlar veya elbiseler kalın bacak ve baldır yüzünden hayal kırıklığı yaratmaktadır. Çalışan ve spor salonlarına vakit ayıramayan veya spor salonlarına harcayacak parası olmayan kadınlar ne yapacak peki?

Günümüz nimetlerinden internet bu sorununuza çözüm getirmektedir. Bu sayfada olduğunuza göre bir an önce egzersizleri öğrenip uygulamak için sabırsızlanıyorsunuz değil mi? O zaman hemen Bacak Ve Baldır İnceltme İçin Egzersiz Hareketleri adlı bölümümüze geçelim ve bir süre sonra sonuçları görüp mutlu olan kadınların sayısını arttıralım.

hareket1-600x400

 Baldır Ve Bacak İnceltme Hareketleri:

1) Gereken tek şey herkesin evinde olan bir sandalye. Öncelikle sandalyenin yan kısmına geçiniz ve elleriniz belinizde iken sol bacağınızı sandalyeye koyun. Diğer ayağınız ile sandalyeye çıkın ve tekrar inin ama sol bacağınız sandalyede sabit kalmaya devam etsin. 7-8 tekrar yaptıktan sonra sandalyenin diğer tarafına geçerek aynı işleme sağ bacağınız ile başlamanız gerekiyor. Baldır inceltme için en etkili, ucuz ve kolay egzersiz hareketlerinden birisidir.

2) Sandalyeye arkanıza yaslanmayacak şekilde oturun. İki kolumuzu da karşıya dik bir şekilde uzatarak gözlerinizi de karşıdan ayırmıyorsunuz. Sağ ayağınızı da sol dizinizin üstüne koyduktan sonra hafif bir şekilde öne doğru kalkıp tekrar oturuyorsunuz. Bu hareketi 10 kere uyguladıktan sonra bu sefer sol ayağınızı sağ dizinizin üstüne atarak tekrarlarsanız ve istikrarlı olursanız kalın ve yağlı düşündüğünüz üst bacak ve baldırınızdan eser kalmayacaktır.

3) Gelelim bacaklara; karşıya doğru bakın ve iki kolunuzu düz bir şekilde uzatın. Bu esnada sandalyede oturuyorsunuz. Sonra kalçanızı sandalyeden biraz kaldırıp ve tekrar oturuyorsunuz. Bu hareketi ilk egzersiz için 7-8 kere tekrar etmelisiniz. Ön ve arka bacağı beraber çalıştıran bu hareket incelmenizi sağlayacaktır.

Önemli olan düzenli olarak bu hareketleri yapmanız ve bir günde mucize beklemeyip bol bol su tüketmektir. Az fakat faydalı olsun hem de çok vaktimi almasın diyen kadınlar için bu yazıyı hazırladım umarım beğenirsiniz.

Tags :
Önceki konu
Sonraki konu

Yazar Hakkında Kısa Bilgi Mecit GÜMÜŞAY

2008 yılında amatörce başladığım web yaşamıma şuan iyi derecede devam ediyorum. Kendimi şuan profesyonel görmüyorum, daha çok öğreneceğim bilgiler var. Şu zamanıma kadar hayat bana çok şey öğretti, bende kişisel blogumla sizlere aktarmaya çalışacağım.

Yorum yazmak istermisin ?

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.. Zorunlu alanlar *(yıldız) ile belirtilmiştir.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top