Yurt Dışına Para Göndermenin Yolları

westernunion

[star_list]

  • 1) Western Unıon

[/star_list]

Yurt dışına para göndermenin birçok yolu vardır. Yurt Dışına Para Göndermenin Yolları arasında ilk sıraya Western Unıon’u koyabiliriz. Western yurtdışına para göndermenin en hızlı yollarından biridir. Akbank, Garanti Bankası, Yapı kredi Bankası bankaların yanı sıra PTT şubelerinde de anlaşmalı olduğu ülkelere hızlı ve az masraflı olarak para gönderebilirsiniz.

 

Gönderdiğiniz parayı ister döviz cinsinden isterseniz de kendi paranız cinsinden gönderebilirsiniz. Fırsatları bununla da sınırlı değildir. Diyelim ki; Mali vb. Afrika ülkelerine para göndereceksiniz. Döviz cinsinden değil de kendi para biriminizle yollamak istiyorsunuz. Fakat gönderdiğiniz kişi kendi ülke para birimiyle teslim almak istiyor. İşte bu noktada da Western Unıon size yardımcı oluyor.

 

Gönderdiğiniz kişinin kendi ülkesinde kendi para birimiyle de teslim almasını sağlıyor. Yani siz Afrika\’ya Türk parası yollarsanız da kişi istediğinde sizin para miktarının onların parasına dönüştürmüş haliyle oradan teslim alabilmektedir. Mesai saatleri içerisinde paranızı Western ile gönderip aynı gün içerisinde orda olmasını da sağlamış oluyorsunuz. Çok nadiren aksilikler yaşansa da hızlı ve güvenilir bir sistemdir.

 

moneygram

[star_list]

  • 2) Moneygram

[/star_list]

Bir diğer yol olarak MONEYGRAM şubelerinden de para gönderebilirsiniz. Kuveyturk, Denizbank gibi bankalarla da anlaşması olan MONEYGRAM; size hızlı para gönderimi sağlamaktadır. Tıpkı Western gibi Moneygramda da belli bir masraf karşılığında para gönderebilirsiniz.

 
upt[star_list]

  •  3) Upt

[/star_list]

Diğer bir Yurtdışına para gönderme yöntemi ise UPT sistemidir. Bu sistemde ise isterseniz internet üzerinden göndereceğiniz para miktarını belirleyip, size verilen şifre ile bir hafta içinde istediğiniz bir UPT şubesinden yatırabilirsiniz.

 

Western Ve Moneygram da güvenli para akışınızın sağlanması için size verilen MTCN kodunu para gönderdiğiniz kişiye iletebilirsiniz. Bu MTCN kodu gönderdiğiniz paranın güvenli bir şekilde gönderilen kişiye ulaşmasını sağlamaktadır. Yukarıda saydığımız 3 yöntemden birini seçerek Yurtdışına güvenli bir şekilde para gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.