WordPress’te Tema Yükleme Nasıl Yapılır?

Site işiyle uğraşan webmasterlar için çok büyük kolaylık sağlayan WordPress uygulaması, kolay tema yüklemesi ile de çok büyük rağbet görmektedir. WordPress’in kendine ait olan temalarının yanı sıra kolaylıkla yükleyebileceğiniz onlarca tema vardır. Web sitesi ile uğraşmak iyi bir site alt yapısı ile çok kolaydır.

Sahip olduğunuz alt yapı işinizi kolaylaştıracak özellikte olmalıdır. Sizi yormayan, vaktinizi almayan en iyi site uygulaması WordPress’tir. WordPress’te eklenti yükleyebileceğiniz gibi beğendiğiniz temaları da kolaylıkla yükleyebilirsiniz. WordPress’te Tema Yükleme Nasıl Gerçekleştirilir Böyle bir soruya şöyle cevap verelim.

WordPress’te tema yüklemenin iki farklı yolu vardır. Bu iki farklı yol da çok kolaydır. Yapmanız gereken yükleyeceğiniz temayı belirlemektir. Önemli olan temayı nereden yükleyeceğinizdir. Temanız masaüstünde hazır olduktan sonra WordPress’e yüklemek son derece kolaydır.

 

WordPress’e Tema Yüklemenin Yolları

Sitenizin admin paneline girerek görünüm kısmından temaları seçiniz. Burada yüklü olan temarı görüntüleyeceksiniz. Yeni tema ekle seçeneğine tıklayarak masaüstünüzdeki temayı yükleyebilirsiniz. Bu işlem WordPress’e tema yüklemenin birinci yoludur. Diğer bir yol ise masaüstünüzdeki temayı sitenizin ftp bilgilerinin bulunduğu public html klasörünün içine atmaktır. Bu işlemi yapabilmek için fila zilla ve benzeri ftp programlarını kullanmanız gerekmektedir.

File zilla ile sitenizin ftp alanına giriş yaptıktan sonra public html içindeki themes klasörünün içine temanızı atabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra sitenizin admin paneline girerek seçtiğiniz temayı aktifleştirmeniz gerekmektedir. Artık, WordPress’e temayı başarılı bir şekilde yüklediniz.

Admin panelinde sol tarafta bulunan sekmelerde yüklediğiniz temayı görüntüleyebilir, tema üzerinde gerekli ayarları yapabilirsiniz. WordPress’e tema yüklemenin iki farklı yolunu sizlere ifade ettik. Bu iki farklı yol da son derece basittir. Burada tek yapmanız gereken yükleyeceğiniz temayı belirlemektir. Temayı belirledikten sonra gerisi çok kolay yapılabilmektedir.

Tags :
Önceki konu
Sonraki konu

Yazar Hakkında Kısa Bilgi Mecit GÜMÜŞAY

2008 yılında amatörce başladığım web yaşamıma şuan iyi derecede devam ediyorum. Kendimi şuan profesyonel görmüyorum, daha çok öğreneceğim bilgiler var. Şu zamanıma kadar hayat bana çok şey öğretti, bende kişisel blogumla sizlere aktarmaya çalışacağım.

Yorum yazmak istermisin ?

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.. Zorunlu alanlar *(yıldız) ile belirtilmiştir.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top