WordPress Admin Panelinde Beyaz Sayfa Sorunu

Şuan aldığım wordpress admin paneli beyaz sayfa hatasını ve çözümü hemen sizlerle paylaşmak istiyorum. Her ne kadar kendimize güvensekte hata yapabiliyoruz. Nede olsa insanız. Benim aldığım hata temadan kaynaklı. Temada çalışmalarım sürüyordu en son yaptığım değişiklikte, admin sayfasında geziniyorum ama herhangi birşey kayıt edemiyorum veya güncelleyemiyorum ve beyaz sayfa hatası veriyor. Temada en son yaptığım güncellemeyi geri aldım sorun düzeldi. Her neyse uzatmadan hemen çözüm önerilerine geçiyorum.

Çözüm Önerileri:

  • Bu hataların oluşumunda en çok kurduğunuz eklentiler sebep oluyor. Test etmemiz için eklentilerin hepsini pasif hale getirmemiz gerekiyor ki sorunun eklentilerden kaynaklanıp, kaynaklanmadığını görmemiz gerek. FTP bağlanarak “wp-content/plugins”  dizinindeki eklentilerin isimlerini teker teker değiştirerek sorunun çözümünü arayalım. Eğer halen  aynı sorun var ise diğer çözüme geçelim.
  • Aynı hatayı alıyorsanız, erişim izinlerine bakmamız gerekiyor. FTP bağlanarak wp-content ve alt klasörlerin CMOD izinleri 755 olması gerekmektedir. İzin doğru ise diğer çözüm önerisine geçelim.
  • Sorun halen devam ediyorsa, FTP bağlanarak wp-config.php dosyasını bilgisayara indirin. Notepad++ ile açın karakter kodlamasına bakın ya UFT-8(bomsuz) ise ANSI yapın. Eğer ANSI ise UFT-8(Bomsuz) yapın. Halen sorun devam ediyorsa diğer çözüm önerisine geçelim.
  • Ee bunları denedikten sonra halen sorun devam ediyorsa büyük ihtimalle temanızdan kaynaklanıyordur. FTP’den kullandığınız temanızın ismini değiştirmeyi deneyin, değiştirdiğinizde sorun ortadan kalmış olacaktır.
  • Halen aynı sorun varsa wordpress tekrar kurumanız gerekebilir. Uploads klasörünüzü ve wp-config.php dosyanız hariç diğerlerini silin ve tekrar kurun. Yine olmadı hosting firmanızla iletişime geçin.

Kolay gelsin.. 

Tags :
Önceki konu
Sonraki konu

Yazar Hakkında Kısa Bilgi Mecit GÜMÜŞAY

2008 yılında amatörce başladığım web yaşamıma şuan iyi derecede devam ediyorum. Kendimi şuan profesyonel görmüyorum, daha çok öğreneceğim bilgiler var. Şu zamanıma kadar hayat bana çok şey öğretti, bende kişisel blogumla sizlere aktarmaya çalışacağım.

2 Yorum var

  1. Yazı için teşekkürler. Ama çözümlerin hiçbiri işime yaramadı başka ne çözümü önerirsiniz acaba?

    • Sorun genellikle temadan kaynaklı, temanın ismini değiştirdikten sonra phpmyadmin’den wp_options tablosundan “template” ve “stylesheet” satırlarından tema isminizi değiştirmelisiniz.

Yorum yazmak istermisin ?

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.. Zorunlu alanlar *(yıldız) ile belirtilmiştir.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top