TTNET Sahte Virüslü E-fatura Mailleri

Para göz bir grup hackerların akıl almaz dolandırıcılık yöntemleri bitmek bilmiyor. Virüslü TTNET E-Fatura maillerine çok dikkat etmelisiniz.

Mailinize gelen yüksek fiyatlı faturanız gibi görünen mailin içinde sizi faturanızı görüntüle kısmından TTNET isimli benzer internet sayfasına yönlendiriliyorsunuz ve buradaki güvenlik kodu nu girip görüntüle butonuna tıkladığınızda bilgisayarınıza zip dosyası iniyor.  Artık bilgisayarınız bu para göz insanların eline geçmiş oluyor.Yapmanız gereken pek bir şey kalmıyor daha doğrusu hiç bir şey yok, çünkü temizlediğinizi sanabilirsiniz ancak yine ellerinde olabilir tüm kontroller. Bu nedenle en iyisi bilgisayarınıza format atmalısınız. Çünkü bilgisayarınızda banka hesabınıza giriyorsunuz yada paypal gibi ödeme yaptığınız kanalların şifleri ellerine geçmiş oluyor ve ne kadar paranız varsa çalınıyor.

TTNET Sahte Virüslü E-Fatura

Şimdi bu virüsü format atmadan temizlemek istiyorum diyorsunuz, ancak ben size önerim şu ki format atarak kurtulmanız. Çünkü sizin kişisel hesaplarınız söz konusu hiç bir internet sayfalarında anlatılan temizleme yöntemlerine güvenmemelisiniz. Nedeni ise benimde başıma geldi ve bende bu tuzağa düştüm ve biraz araştırmam ile format atmak zorunda kaldım.

TTNET Bu saldırının farkına vararak internet sitesinde bilgilendirme yapmış ve bize iki önemli maddeye dikkat etmemizi belirtmiş.

  • TTNET adına gönderilen fatura bilgilendirme e-postasının faturahatirlatma@ttnetbilgilendirme.com.tr adresinden geldiğinden emin olun. Bu adres dışında gelen TTNET faturası e-postalarına itibar etmeyin.
  • https://efatura.ttnet.com.tr adresi dışında başka bir adrese yönlendirilirseniz sayfayı kapatın.

Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.