Suya Düşen Telefona Ne Yapılması Gerekiyor ?

telefon-suya-dustu-01

Herkesin basına gelebilecek en kötü durumdan biri ise telefonumuzu suya düşürmek. Suya düşen telefona hemen acil müdahale yaparak telefonumuzu kurtarmalıyız. Çünkü günümüz de telefon fiyatları veya parçaların fiyatları artmakta. Maddi durumunuzun etkilenmemesi için yazacaklarımızı dikkatlice ve hızlıca yapmalısınız.

[highlight] Suya Düşen Telefona Yapılması Gerekenler ? [/highlight]

[yes_list]

  • Suya düşen telefonu hemen sudan çıkartın ve bataryası çıkıyor ise hemen bataryasını çıkartarak enerjisini keselim. Eğer bataryası çıkmıyor ise hemen telefonumuzu kapatalım.
  • Kuru bez yardımı ile telefonu ve çıkan parçaları kurulayalım.
  • Kuruluma yaptıktan sonra telefonumuzu hepimizin bildiği gibi pirinç içerisinde  24 ile 48 saat arası bekletelim. Pirinç ile yapılan işlemlerde genellikle telefon kurtarılmaktadır.
  • Eğer oldu ki şansınız yaver gitmedi telefon açılmadı o zaman telefonunuzun yetkili servisine götürmekten başka çareniz bulunmamakta.
  • Telefonu tuvalete düşürdüyseniz, 1 litre suya 3 damla çamaşır suyu ekleyin, bir bezi bu suda ıslatarak telefonunuzu iyice temizleyin. Başka bir bezle kurulayın ve yukarıdaki işlemlerin aynısını tekrar edin.
  • TAMAMEN TELEFON KURUDUĞUNDAN EMİN OLMADAN KESİNLİKLE AÇMAYIN!

[/yes_list]

Bilindiği gibi suya düşen telefon garanti dışı kalmaktadır. Garanti dışı kaldığını yetkili servis nasıl anlıyor derseniz, telefon ana karta temas ettiği için oksitlenme olmaktadır. Oksitlenme ana kart üzerinde beyaz beyaz gözükmekte.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.