Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Seo uyumlu makale nasıl yazılır?

            Seo uyumlu makale yazabilmek için uygulanabilir gerekli kurallar vardır, bu kurallara ne kadar çok fazla uyulursa arama motorlarında makalenizin o kadar fazla şekilde önemsemektedir. Unutulmamalıdır ki, seo uyumlu makalenizi yazdıktan sonra arama motorlarında en üst sırada bulunabilmesinin önemli olduğu kadar, makalenizin kullanıcıları içinde sağladığı değeri çok önemlidir. Faydalı şekilde oluşturulan bir içerik için okuyucuların dikkatini çeker ise ve makalenizin okunulması devam edecektir ve okuyucuların sitedeki ziyaret zamanında uzatacaktır. Böylelikle içeriğiniz arama motorlarından bulunabilmesi için daha önemli kabul edilecektir ve sizleri rakip içeriklerin üst seviyesine çıkartacaktır.

Seo uyumlu şekilde makale yazılırken dikkat edilmesi gereken kurallar

1-) Meta data bölümü
Meta data bölümünde  arama motorlarında makale içeriğinin daha iyi anlaşılması için düzenlenebilir ve  ilgili açıklamalar ile  anahtar kelimeleri bulunduran bir yapıdır.

2-) URL kısmı
Makalenizdeki içeriğinizin url sayfasının anahtar kelimeleri içermesi ve olabildiğince kısa olması gereklidir.

3-) Açıklama bölümü
Makale içeriğindeki anahtar kelimeleriniz açıklama kısmında en az bir defa geçmelidir. Açıklama bölümünde  en fazla 160 karakterden oluşması gereklidir. Açıklama kısımları mümkün olduğunca anahtar kelimeler ile başlamalıdır.

4-) Makale kısmı
Makalenin ilk satırlarındaki kelime anahtar kelimeniz olmalıdır. Özgün içerikli görseller kullanılmalı ve makaledeki görselin en az bir tanesinin alt başlığında anahtar kelime bulunmalıdır. İmla kurallarına uygun şekilde olmalı ve yazım yanlışı hatalarına dikkat edilmesi gereklidir.

Seo uyumlu makalede yapılmaması  gerek yanlışlar

            Makale içeriklerinizin makale konusu ile anlamsız şekilde olması yani sadece bulunabilme kolaylığı için yazılmış bir içerik olması. Anahtar kelimenizi 1 den çok fazla altı çizgili, kalın veya italik yazı tipi olarak kullanılması. Başka sitelerdeki sayfalardan kopyalanmış olan içeriklerin veya çok kısa bir kısımlarının değiştirilip kullanılması. Özgün içerikli olmayan veya içeriğiniz ile alakası olmayan görsellerin kullanılması seo için uygun olan kriterler değildir.
 

Tags :
Önceki konu
Sonraki konu

Yazar Hakkında Kısa Bilgi Mecit GÜMÜŞAY

2008 yılında amatörce başladığım web yaşamıma şuan iyi derecede devam ediyorum. Kendimi şuan profesyonel görmüyorum, daha çok öğreneceğim bilgiler var. Şu zamanıma kadar hayat bana çok şey öğretti, bende kişisel blogumla sizlere aktarmaya çalışacağım.

Yorum yazmak istermisin ?

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.. Zorunlu alanlar *(yıldız) ile belirtilmiştir.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top