Samsung Note 3 Nasıl Telefon ?

Samsung note 3 cihazı almayı düşünenlerin kafasına takılan en büyük sorulardan biri note 3 nasıl telefon, çok büyük ben kullanabilirmiyim gibi soruları, bir note 3 kullanıcısı olarak cevaplamaya çalışağım. Yazılacak, çizilecek ve söylenecek çok şey var ama önemli noktalara değinerek yazımı kısa tutmak istiyorum. İlk önce konu başlıklarını belirleyelim.

Konu Başlıkları

 • Samsung Note 3 ‘ü kullanılabilirmiyim ?
 • Samsung Note 3 çok büyük tercih edebilirmiyim ? Edersem hangi sebeplerde dolayı ederim.
 • Samsung Note 3′ ün şarj durumu nasıl, kaç gün gidiyor ?
 • Samsung Note 3 ‘ün en büyük avantajı ve dezavantajı nedir ?
 • Samsung Note 3 ‘de hiç donmalar oluyormu, oluyorsa hangi durumlarda ?
 • Samsung Note 3 ‘ün çalıştıramadığı oyun, uygulama varmı ?
 • Samsung Note 3 ‘ün kamerası nasıl ?
 • Samsung Note 3 kullanıcısı olarak bize telefonu anlatırmısın ?

Önemli gördüğüm bir kaç nedenleri veya aklımıza takılan soruları yukarıdaki gibi listeledim ve cevaplamaya çalışağım. Sizin aklınıza bunlardan başka birşey takılırsa konumuza yorum atabilirsiniz. Hemen soruları cevaplamaya geçeyim.

 • Samsung Note 3 ‘ü kullanılabilirmiyim ?

Note 3 ‘ü tabiki kullanabilirsin, tamamen sana kalmış. Kendini bir düşün şuan kullandığın telefon ile ne yapıyorsun ve note 3 telefonu alınca ne yapacaksın? Bence kişisel görüşüm bu iki soruyu cevapla ve cevaplarınıda iyi düşün öyle karar ver. Ben Vodafone 945 cihazını kullanıyorum note 3 ‘ü almadan önce ve 945 ile sadece yaptığım birisi ile sesli arama yaparak konuşmak, tandıklarımda mesajlaşmak, sosyal ağlar ve bir kaç webmaster forumlarında geziniyordum. Düşünün resim yada video çekemiyordum, bir kaç anılarımı resim veya video çekerek sonsuzlaştırmak istiyordum ama yapamadım. Ayrıca sosyal ağlara ve forumlara girmek benim için zulumdu açıkcası. Note 3 ne zaman aldım kullanmaya başladım kendimi şuan rahatlamış, özür hissediyorum herşey yapabiliyorum açıkcası tabi bilgisayar gibi değil ama yinede beni tatmin ediyor ve fazla gibide geliyor bana. Arada düşünmüyor değilim daha alt model telefonda alabilirdim diye. Maddi durumunuz el verişli ise kaçırmayın derim.

 • Samsung Note 3 çok büyük tercih edebilirmiyim ? Edersem hangi sebeplerde dolayı tercih ederim.

Bak işte bu durumda sana kalmış birşey ama ekrandan yana hiç sıkıntın olmasın. Cihazın ekranı büyük olması film izlerken, oyun oynarken ve hatta resimlere bakarken bile çok büyük zevk alacaksın. HD Süper Amoled ekranın bulunması cihazı ayrı bir dünyadan geldiğini gösteriyor. Ayrıca ekranı büyük cebimde taşıyamam düşüncelerinede hiç asla takılmayın telefonu aldığımdan beri hep cebimde taşıyorum. Cebinizde taşırken bozuk para, anahtar olmamasına ve en önemli ekranını dizinize doğru bakmasına dikkat edin. Aslında şunu söylemek istiyorum İphone 5S alacaktım ama ekranı küçük diye tercih etmedim. Karar yine size kalmış.

 • Samsung Note 3′ ün şarj durumu nasıl, kaç gün gidiyor ? 

Şarj durumu tamamen kullanmaya bağlı, ben aktif bir kullanıcıyım aramalar, mail cevaplama, sosyal ağlar, görüntülü konuşmalar ve arada sırada oyun oynuyorum ve bu kullanıma 1 gün gidiyor. Başka arkadaşımda ise 2 gün hatta 3 gün gittiği oluyor sadece adam süs diye almış öyle cebinde arama gelirse cevaplıyor işte arada sırada resim veya video çekiyor. Tamamen kullanıma bağlı bir durum.

 • Samsung Note 3 ‘ün en büyük avantajı ve dezavantajı nedir ?

En büyük avantajı 3 GB ram bulunması ve 32 GB/64GB gibi hafızalarının bulunması. Kullandığım note 3, 32 GB hafızaya sahip ve 25 GB yedeğimi barındırıyorum cihazda 🙂 Dez avantajı ise cihazda 3 GB ram bulunmakta ama sistem yarısından fazlasını kullanıyor ve bize %60 lık kullanım kalıyor. Ayrıca kalemi kullanırken sadece kalem ekrana temas etmeli lazım, elinizide temas ettiğinde geri tuşuna basmamak elde değil, tek kalem kullanırken değil diğer kullanımda filan eliniz ufak geri tuşuna yada diğer menü duşuna bastığında hemen başka sayfa açılıyor ve bu beni çok rahatsız ediyor açıkcası.

 • Samsung Note 3 ‘de hiç donmalar oluyormu, oluyorsa hangi durumlarda

Cihaz kul yapısı olduğun tabiki donmalara, takılmalar yapıyor. Bir kaç defa cihazın bataryasını çıkarttığımı biliyorum. Donmalar en çok kamerada yapıyor. Odaklama yaptığınızda ve flaş açıkca flaş yandığında hemen ortadaki tuşa bastığınızda flaş hep açık kalıyor, bu durumda cihazı yeniden başlatmalısınız. Ayrıca rehberimde çok fazla kişi olmamasına rağmen arada sırada donmalara rastlıyorum. Başka bir şekilde donmalara rastlamadım.

 • Samsung Note 3 ‘ün çalıştıramadığı oyun, uygulama varmı ? 

Şuana kadar hiç görmedim, ilk aldığım gün cihazı test ettim büyük boyutlu oyunları, uygulamaları yükledim ve hiç donmadan açtı.

 • Samsung Note 3 ‘ün kamerası nasıl ?
Arka kamera 13 Megapiksele sahip, sizi tatmin edecek resim ve video çekebiliyor. Oldukça videoda çok başarılı HD çekimler de halitesi çok güzel. Bende cihazı alırken kamerasına baktığımda demoda ki cihaz çektiğim resim ve videoları çok güzel gösterdi bozmadan çok şaşırmıştım. Aldığım cihazda öyle performansı bekliyorum ama ne yazık ki beklediğim performansı alamadım büyük ihtimalle root atmışlardı cihaza. Öne kamerası ile 2 Megapiksel ama 2 dediğine bakmayın ön kamerasıda çok başarılı.

Değişik Ağaç TipiSultanahmet Camii
Panorama Resim
Ayasofta
Samsung Note 3 ile Çekilen Resim

Sultanahmet meydanında çekildi – Samsung Note 3 ile Çekilen Resim

Sultanahmet Panorama Resim - Samsung Note 3 ile Çekilen resim

Sultanahmet Panorama Resim – Samsung Note 3 ile Çekilen resim

Ayasofya - Samsung Note 3 ile Çekilen Resim

Ayasofya – Samsung Note 3 ile Çekilen Resim

 • Samsung Note 3 kullanıcısı olarak bize telefonu anlatırmısın ?
Aslında pek fazla söylenecek bir şey kalmadı. Son olarak söylemek istediğim cihazı aldıktan sonra memnun kalacağınızdan eminim. Alırsanız şimdiden hayırlı olsun. Bu arada şuna deyinmek istiyorum, kasko olayına. Kasko yaptırırsanız cepkask gibi firmalara asla yaptırmayın anca paranıza ve telefonunuza yazık olur. Yaptırırsanız teknosa gibi büyük teknoloji marketlerinde yaptırın. Biraz tuzlu ama yapacak birşey yok.

 

Samsung Note 3 N9000 modeli baz alınarak anlatılmıştır.

Gözden kaçan yazım hataları için özür dilerim. 

Tags :
Önceki konu
Sonraki konu

Yazar Hakkında Kısa Bilgi Mecit GÜMÜŞAY

2008 yılında amatörce başladığım web yaşamıma şuan iyi derecede devam ediyorum. Kendimi şuan profesyonel görmüyorum, daha çok öğreneceğim bilgiler var. Şu zamanıma kadar hayat bana çok şey öğretti, bende kişisel blogumla sizlere aktarmaya çalışacağım.

2 Yorum var

 1. Akıllı telefonlarının en büyük eksiği şarjın çok kısa sürede bitmesi. Ayrıca note 3 ile çektiğiniz resimler gayet güzel. Telefonunuz hayırlı olsun 🙂

Yorum yazmak istermisin ?

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.. Zorunlu alanlar *(yıldız) ile belirtilmiştir.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top