Kredi Kartsız İtunes Hesap Açma

iPhone ve iPad kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri olan İtunes hesabı açarken kredi kartsız hesap açma işlemini yapamaması. Aslında sorun olarak görmemek gerek ufacık dalgınlığımızla yapamıyoruz bu hatayı. Şimdi anlatacağım adımları dikkatlice izleyerek İtunes hesabını kredi kartsız açabilirsiniz. Ancak adımlara başlamadan önce şunu belirtmek isterim aşağıdaki adımları iPhone’dan yada iPad üzerinden yapıyoruz bilgisayar üzerinden yapmıyoruz. Uyarımızı yaptıktan sonra adımlara geçebiliriz.

Kredi Kartsız Apple Kimliği Nasıl Alınır?

  1. Aslında püf nokta ilk adımda, ÜCRETSİZ (FREE) bir uygulama indirmeye çalışıyoruz. Örneğin Facebook, WhatsApp, Twitter gibi. İndirme işlemine başlamadan bizden Apple kimliği isteyecek ve çıkan ekranda Yeni Apple Kimliği Yarat seçeneğine tıklıyoruz.
  2. Karşımıza çıkan ekranda Kullanım Koşulları ile ilgili yazı çıkıyor ve Kabul Ediyorum seçeneğine tıklıyoruz.
  3. Bu kez karşımıza çıkan ekranda bizden E-Posta, Parola, Güvenlik için 3 adet soru/cevap gibi istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde dolduruyoruz.
    Uyarı: Parolanız en az 8 karakter, bir tane büyük harf ve bir tane sayı içermelidir.
    Uyarı: E-Posta adresiniz kullandığınız adres olmalıdır aksi takdirde gönderilen E-Posta doğrulama işlemini yapamazsınız ve hesabınızı kullanamazsınız.
  4. İşte dananın kuyruğunun koptuğu yerdeyiz. Bu adımda karşımıza Kredi Kartı bilgilerimizi girmemiz isteniyor. Kredi kartı türlerinin (Visa, MasterCard ve Amex) altında Hiçbiri seçeneğini görüyoruz ve bizden istenen adres, isim gibi kişisel bilgilerimizi sallamadan yazıyoruz.
  5. Bitti seçeneğine tıklıyoruz ve E-Posta adresimize gelen doğrulama mesajında belirtilen adrese tıklayarak hesabımızı doğruluyoruz.

Artık istediğiniz ücretsiz uygulamaları doyasıya indirebilirsiniz.

Şunları söylemeden edemeyeceğim, konuyu açma sebebim Kredi kartsız hesap ilk başta bende açamadım araştırmalarım doğrultusunda açabildim ve sizlerle paylaşmak istedim. Yapamadım olmadı gibi mesajlarla gelmeyin kendim denedim bizzat oldu.
Şimdi sıra sizde.

Tags :
Önceki konu
Sonraki konu

Yazar Hakkında Kısa Bilgi Mecit GÜMÜŞAY

2008 yılında amatörce başladığım web yaşamıma şuan iyi derecede devam ediyorum. Kendimi şuan profesyonel görmüyorum, daha çok öğreneceğim bilgiler var. Şu zamanıma kadar hayat bana çok şey öğretti, bende kişisel blogumla sizlere aktarmaya çalışacağım.

Yorum yazmak istermisin ?

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.. Zorunlu alanlar *(yıldız) ile belirtilmiştir.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top