İnternetten Nasıl Satış Yapılır?

internetten-satis-yapmak   Teknolojinin hızla gelişmesiyle ülkemizde ve tüm dünyadaki bütün işler birer birer sanal dünyada yerini alırken, ticaret de bu gelişmelerden nasibini almış olacak ki; bütün şirketler ürünlerini internet üzerinden tüm dünyaya ulaştırmak için adeta yarışıyorlar. Gelin, internetten nasıl satış yapılır? sorusuna adım adım cevap verelim.

 

A )Alan Adı ve Web Sayfası Oluşturmak.

 

Alan adı: Alan adı sizin sanal ortamdaki adresinizdir. Bu yüzden ilk işiniz bir alan adı satın almak olacaktır.

Web Sayfası Oluşturmak: E-ticarette en önemli unsurlardan biri de oluşturacağınız web sitesinin yapısı ve tasarımıdır. Siteniz oldukça hızlı ve dinamik bir yapıya sahip olmakla birlikte tasarımı sade ve renkler bakımından da oldukça uyumlu olmalıdır. Ürünlere ve hitap edeceğiniz müşteriye uygun renkleri seçmek oldukça isabetli olacaktır.

 

B ) Ürün Seçimi ve Tedarikçi

 

Ürün Seçimi: İnternet üzerinden satacağınız ürünü ve müşteri portföyü üzerinde bir çalışma yapmalısınız. Yani satışını yapacağınız ürünü belirlemelisiniz.

Tedarikçi: Seçtiğiniz ürünü nasıl temin edeceğiniz oldukça önemlidir. Bazı şirketler ürünlerini kendileri üretirken, bazıları da tedarikçi firmalardan alıp satış yapmaktadır. Burada önemli olan stok durumudur. Eğer tedarikçi firmadan ürün alıyorsanız size stok sorunu yaşatmayacak bir firma veya xml sağlayıcısı ile anlaşma yapmanız oldukça önemlidir.

 

C ) SEO ve Reklam

 

SEO: Web sitesi kurup ve ürünler koymak internet üzerinden satış yapabilmek için yeterli değildir. Bu nedenle web sitenizin arama motorlarında bulunabilmesi için SEO çalışması yaptırmanız gerekmektedir.

Reklam Yapmak: Ücretli olarak reklam yapabileceğiniz gibi ücretsiz olarak açabileceğiniz sosyal medya hesaplarından da reklam yapabilirsiniz.

 

D ) Ödeme Yöntemi ve Teslimat

 

Ödeme Yöntemi: Bütün ödeme yöntemlerinin olması müşterilerinizin tercih sebebi olacaktır.

Teslimat: Ürünleri zamanında ve eksiksiz müşterilerinize ulaştırmak size sadık bir müşteri kitlesi kazandıracaktır.

 

E-Ticaret ile satış yapmak istiyorsanız benimle iletişime geçerek konu hakkında yardımcı olabilirim. İletişim için tıklayınız.

Tags :
Önceki konu
Sonraki konu

Yazar Hakkında Kısa Bilgi Mecit GÜMÜŞAY

2008 yılında amatörce başladığım web yaşamıma şuan iyi derecede devam ediyorum. Kendimi şuan profesyonel görmüyorum, daha çok öğreneceğim bilgiler var. Şu zamanıma kadar hayat bana çok şey öğretti, bende kişisel blogumla sizlere aktarmaya çalışacağım.

Yorum yazmak istermisin ?

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.. Zorunlu alanlar *(yıldız) ile belirtilmiştir.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top