ERR_CONNECTION_TIMED_OUT Hatasının Çözümü

Google Chrome verdiği hatalardan biri ERR_CONNECTION_TIMED_OUT hatasının çözümü arayacağız. Bu hataların bir çok sebebi var ve genellikle sitenin barındığı sunucudan kaynaklı olduğunu düşünürüz. Eğer girmek istediğiniz sitedeki hatanın sebebini öğrenmek basit, akıllı telefonunuzla yada tabletinizle siteye bağlanmaya çalışınız ve büyük ihtimalle siteye erişim sağlayacaksınız.

 

  1. ERR_CONNECTION_TIMED_OUT Hatasının Çözümünü aşağıdaki 3 madde ile arayacağız.

    DNS ayarları: Bilgisayarımızın arama kısmına ncpa.cpl yazıp ağ bağlantıları açın ve bağlantınızı seçerek sağ tıklayıp özelliklerden internet protokolü sürüm 4 yazana çift tıklayıp DNS kısmında daha önceden girdiğimiz DNS verileri var ise yukarı seçenekte yer alan “DNS sunucu adresini otomatik al” seçeneğini işaretleyerek kaydedip hatanın giderilip giderilmediğini test edebiliriz. Şahsen aynı hatayı 2-3 gün önce ben alıyordum ve ilk adımda bahsettiğim gibi çözümüne ulaştım.
    Eğer “DNS sunucu adresini otomatik al” seçeneği zaten işaretli ise “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” seçeneği seçerek 8.8.8.8 diğer dns 8.8.4.4 verilerini yazarak tekrar denetin.

  2. Hosts dosyasını kontrol etmek sorunu çözebilir: Bilgisayarda bu hosts dosyası sayfaları yönlendirme yapan dosyadır Bilgisayarım > Yerel Disk C > Windows > System32 > Drivers > Etc kısmındaki hosts dosyasını Not defterinde açın, en alt satırda 127.0.0.1 localhost yazması gerkeiyor bu satırın altında farklı yazılar varsa yönlendirilmiş ip adresleri, bunları silin ve kaydedin. sayfanın açılıp açılmadığını tekrar kontrol edin.
  3. Modeminizin güvenlik duvarını kapatın: Hangi marka modem kullanıyorsanız güvenlik ayarlarında giriş yaparak güvenlik duvarını kapalı konuma getirip tekrar deneyin.

 

Yukarıda yazılı 3 maddeden birisi sorunu çözecektir eğer çözmek ise yorumda yazmanız yeterli.

Tags :
Önceki konu
Sonraki konu

Yazar Hakkında Kısa Bilgi Mecit GÜMÜŞAY

2008 yılında amatörce başladığım web yaşamıma şuan iyi derecede devam ediyorum. Kendimi şuan profesyonel görmüyorum, daha çok öğreneceğim bilgiler var. Şu zamanıma kadar hayat bana çok şey öğretti, bende kişisel blogumla sizlere aktarmaya çalışacağım.

1 Yorum var

  1. Tebrik ederim cok basarili bir yazi olmus 🙂

Yorum yazmak istermisin ?

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.. Zorunlu alanlar *(yıldız) ile belirtilmiştir.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top