ERR_CONNECTION_TIMED_OUT Hatasının Çözümü

Google Chrome verdiği hatalardan biri ERR_CONNECTION_TIMED_OUT hatasının çözümü arayacağız. Bu hataların bir çok sebebi var ve genellikle sitenin barındığı sunucudan kaynaklı olduğunu düşünürüz. Eğer girmek istediğiniz sitedeki hatanın sebebini öğrenmek basit, akıllı telefonunuzla yada tabletinizle siteye bağlanmaya çalışınız ve büyük ihtimalle siteye erişim sağlayacaksınız.

 

 1. ERR_CONNECTION_TIMED_OUT Hatasının Çözümünü aşağıdaki 3 madde ile arayacağız.

  DNS ayarları: Bilgisayarımızın arama kısmına ncpa.cpl yazıp ağ bağlantıları açın ve bağlantınızı seçerek sağ tıklayıp özelliklerden internet protokolü sürüm 4 yazana çift tıklayıp DNS kısmında daha önceden girdiğimiz DNS verileri var ise yukarı seçenekte yer alan “DNS sunucu adresini otomatik al” seçeneğini işaretleyerek kaydedip hatanın giderilip giderilmediğini test edebiliriz. Şahsen aynı hatayı 2-3 gün önce ben alıyordum ve ilk adımda bahsettiğim gibi çözümüne ulaştım.
  Eğer “DNS sunucu adresini otomatik al” seçeneği zaten işaretli ise “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” seçeneği seçerek 8.8.8.8 diğer dns 8.8.4.4 verilerini yazarak tekrar denetin.

 2. Hosts dosyasını kontrol etmek sorunu çözebilir: Bilgisayarda bu hosts dosyası sayfaları yönlendirme yapan dosyadır Bilgisayarım > Yerel Disk C > Windows > System32 > Drivers > Etc kısmındaki hosts dosyasını Not defterinde açın, en alt satırda 127.0.0.1 localhost yazması gerkeiyor bu satırın altında farklı yazılar varsa yönlendirilmiş ip adresleri, bunları silin ve kaydedin. sayfanın açılıp açılmadığını tekrar kontrol edin.
 3. Modeminizin güvenlik duvarını kapatın: Hangi marka modem kullanıyorsanız güvenlik ayarlarında giriş yaparak güvenlik duvarını kapalı konuma getirip tekrar deneyin.

 

Yukarıda yazılı 3 maddeden birisi sorunu çözecektir eğer çözmek ise yorumda yazmanız yeterli.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

“ERR_CONNECTION_TIMED_OUT Hatasının Çözümü” için bir yanıt

 1. Ayse Nur avatarı
  Ayse Nur

  Tebrik ederim cok basarili bir yazi olmus 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.