Erkeklerde Saat Kemer Ayakkabı Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Kadınların modası her zaman çok konuşulduğu gibi, artık erkeklerin de modalarından bahsettiğimiz bir dönemdeyiz. Eskiden “çok önemli değil, üzerime olsun da giyip çıkarım” diyen erkekler yerlerini, yavaş yavaş kendi tarzlarını yaratan erkeklere bırakıyor. Sonuç olarak bu şıklık yarışında erkeklere de hak vermek lazım. Erkeklerin günümüzde en çok dikkat ettikleri şeyler; kıyafetten çok saatleri, kemerleri ve ayakkabıları, bir anlamda aksesuarları… Peki, Erkeklerde Saat Kemer Ayakkabı Uyumu Nasıl Olmalıdır

 

Saatten başlayalım. Eğer spor yapmaya gitmiyorsanız, üzerinizde spor şort, eşofman, koşu ayakkabısı, forma gibi aşırı spor kaçan şeyler yoksa dijital saatleri bir kenara bırakabilirsiniz. Çünkü artık eski dijital saat modası, yerini büyük kadranlı klasik saatlere bırakmış durumda.

 

Saatinizin rengi eğer, kahverengiyi, açık maviyi ve siyahı geçişli bir biçimde barındırabiliyorsa, kemer ve ayakkabıyla uyum yaratmada sorun yaşamayacaksınız demektir. Ya da “parası neyse veririm arkadaş” deyip, ayrı ayrı renklerde birçok klasik saat satın alır, değiştire değiştire kullanabilirsiniz. Unutmayın saatiniz büyük olmalı.

 

Kemere gelecek olursak son dönemde erkeklerin karşısına iki renk çıkıyor. Kahverengi ve siyah. Kemerin parlaklığı çok önemli çünkü parlak bir kemerle rugan ayakkabı tercihi, erkeği her zaman daha gösterişli ve şık tutar. “Çok parlamak istemiyorum” diyen erkekler, tok bir kahverengi kemer ile süet veya keten kahve ayakkabı kombininden her zaman başarıyla çıkmıştır, şıklık yarışında daima yukarıda yer almıştır. Yanına da kahve klasik bir saat (büyük bir saat), erkeği oturaklı gösterecektir.

 

Konuya girerken de bahsettiğimiz gibi, artık erkeklerin de kendine has bir modası var. Bu moda sadece kıyafette değil, aksine daha çok aksesuar üzerinde hayat bulan bir moda. Bu moda; uyumlu renkler, uyumlu parlaklık, uyumlu kontrast ile kişiyi şık tutacak, kendine olan güvenini yükseltecektir.

Tags :
Önceki konu
Sonraki konu

Yazar Hakkında Kısa Bilgi Mecit GÜMÜŞAY

2008 yılında amatörce başladığım web yaşamıma şuan iyi derecede devam ediyorum. Kendimi şuan profesyonel görmüyorum, daha çok öğreneceğim bilgiler var. Şu zamanıma kadar hayat bana çok şey öğretti, bende kişisel blogumla sizlere aktarmaya çalışacağım.

Yorum yazmak istermisin ?

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.. Zorunlu alanlar *(yıldız) ile belirtilmiştir.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top