Çamaşır Suyu Lekesi Kıyafetten Nasıl Çıkar

            Çamaşır suyu leke çıkarma özelliği gösteren ve yıkama esnasında giysilerdeki mikropları öldüren bir kimyasaldır. Fakat içinde bulundurduğu ağır kimyasallar sebebiyle renkli kıyafetlerle temas ettiğinde renklerin bozulmasına ve kıyafetin yapısının değişmesine sebep olabilir. Ne yazık ki henüz bu lekeyi çıkarabilen bir ürün bulunmamaktadır ve bu yüzden tek çözüm yolu bu lekeyi en iyi şekilde gizleyebilmektir. 

ÇAMAŞIR SUYU LEKESİ KIYAFETTEN NASIL ÇIKAR?

1. YÖNTEM; Yama
Yama yöntemi bilindiği gibi çok eskilerden beri büyüklerimizin sökülen veya yırtılan kıyafetlerimize uyguladığı bir yöntemdir. İşte çamaşır suyu lekesini nasıl gizleyebileceğimizi düşünürken devreye bu eski yöntem giriyor.

2. YÖNTEM; Kesme
Bu yöntem maalesef her giysiye uygulanamayabilir. Eğer giysiniz çamaşır suyu lekesi olan bölgenin kesilmesine uygunsa şanlısınız, çamaşır suyu olan bölgeyi keserek sorunu çözebilirsiniz.

3. YÖNTEM; Çamaşır Suyuna Batırma
Kulağa belki komik gelecek olsa da çamaşır suyu lekesi olan kıyafetimizi düzeltebilmenin bir başka yolu ise o kıyafetimizi yine çamaşır suyuna batırmak olacaktır. 
Çamaşır suyu lekesi olmuş kıyafetinizi yeniden çamaşır suyuna batırıp çıkardığınızda kıyafetinizin tamamen rengini değiştirmiş olacaksınız ve kıyafetinizin dokusunda değişiklikler meydana gelebilir.

4. YÖNTEM; Kumaş Boyası Uygulama
Belki de en kolay ve etkili yöntemlerden biri bu yöntemdir fakat bu yöntem yalnızca keten veya pamuktan üretilmiş giysilere uygulanabilir. İhtiyacınız olan şeyler bir fırça ve kıyafetinizle aynı renkte olan bir kumaş boyasından ibaret. Tek yapmanız gereken uygulanışı çok kolay olan kumaş boyasını kurumuş vaziyetteki giysinizin lekeli bölgesine dikkatli bir şekilde uygulamak. Kıyafetinizi eski haline geri döndürmek işte bu kadar kolay!


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.