Borsadan Para Kazanılır Mı?

Borsadan para kazanılır mı?

Günümüzde borsada işlem gören birçok hisse senedi vardır. Bu hisse senetleri belli şirketlerin değerini temsil eder. Eğer bir şirket hisseleri çok talep görürse borsada değeri artar. Talep görmeyen şirket hisseleri ise düşer. Bu bir nevi arz talep meselesidir. Borsada para kazanmak kolay değildir. Borsada para kazanmak için bu işin eğitimini veren şirketlerle irtibata geçmek gerekir. Verilen eğitimler işi bilmeyen kişiler için sıkıcı olabilir.

Sabır başarının anahtarıdır

Eğitime başlayan kişiler eğitmenlerini dikkatli dinleyip notlar almalı ve borsada işlem gören hisse senetlerini takip etmelidir. Bir işe başladığınızda başarma azmi sizi geri götürmez aksine ileriye götürür. Hiç kimse başarıyla doğmuyor çalışarak azmederek bir yerlere geliyor. Eğitmen kişilere sorular yöneltilmeli ve piyasada arz talep gören şirketler araştırılmalı ve o şirketlere yatırım yapılmalıdır. Zamanla işinizde uzmanlaşacak ve kimseye danışmadan borsada işlem yapıp para kazanma seviyesine gelebilirsiniz.

Aşırı hırslı olmak

Aşırı hırslı olmak daha çok kazanayım düşüncesiyle hareket edenler elindeki sermayesini de kaybedebilir. Aşırı hırs dizginlenmeli sabırla beraber dengelenmelidir. Hırs her zaman kazandırmayabilir. Bu işi yapan insanlardan görüş alınabilir. Çünkü onlar bu konularda tecrübe sahibi olmuş kişilerdir. Onların yanında bir müddet çalışmak en doğrusudur. Amaç para kazanmaksa bir şeyler vermeden para kazanmak kolay değildir. Verilen emeklerin karşılı daha sonra fazlasıyla geri alınır. Bunu zamana bırakmak gerekir.

Doğru tespit yapmak

İşlem gören her hisse senedi değerinin artmasını ister. Bunun için iş anlaşmaları yaparlar marka değerini artırırlar. Doğru tespit yapmak çok önemlidir. Çünkü bu piyasada dalgınlığa yer yoktur. Havayı koklamak gerekir. Bir  şirketin mali durumu kötüye gitmeye başladıysa hisseleri düşer. Bunu araştırmadan mali durumu kötü olan şirketin hisselerini almışsanız zarar edersiniz.

Tags :
Önceki konu
Sonraki konu

Yazar Hakkında Kısa Bilgi Mecit GÜMÜŞAY

2008 yılında amatörce başladığım web yaşamıma şuan iyi derecede devam ediyorum. Kendimi şuan profesyonel görmüyorum, daha çok öğreneceğim bilgiler var. Şu zamanıma kadar hayat bana çok şey öğretti, bende kişisel blogumla sizlere aktarmaya çalışacağım.

Yorum yazmak istermisin ?

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.. Zorunlu alanlar *(yıldız) ile belirtilmiştir.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top